MUĞLA DALAMAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Taner ŞEN' in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Taner ŞEN' in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Darbe, kurulu düzeni, meşru hükümeti veya yönetimi devirmeye çalışmaktır. İktidar hırsı ile meşruiyeti ortadan kaldırma arzusu her şeyden önce bir ahlaksızlık; ülkeye ve topluma karşı da bir ihanettir. 

Millî iradeyi temsil eden ilk Meclis'ten günümüze, neredeyse her on yılda bir yapılan darbe girişimlerinde özellikle başarıya ulaşmış darbelerin arkasından yaşanan gelişmeler, ülkemizin daha fazla esarete sürüklenmesine neden olmuştur. Bundan dolayı, 15 Temmuz bu makûs talihin tersine döndüğü TÜRK tarihinin yeni bir dönüm noktasıdır. 

15 Temmuz, kırk yıl toplumumuzun değerleri içinde kendini saklamış FETÖ terör örgütüne, onun destekçisi ve hamisi dış güçlere karşı milletimizin dik duruşu ve şahlanışıdır. Türk milletinin bu tarifsiz direnişini görenler, 15 Temmuz dayanışma ruhunun yok edilmesi için bütün oklarını Türkiye'ye yöneltmişler ve yöneltmeye devam edeceklerdir. 

İşte bu sebeple, her 15 Temmuz gecesinde darbecilerin devletimize, demokrasimize ve yurdumuza kast ettiği yerlerde olacağız. Tanklara, kurşunlara vücudunu siper edenler kahramanlarımız için dualar okuyacağız. Yeni nesillere o geceyi ve sabahını anlatmayı asla ihmal etmeyeceğiz. 15 Temmuz demokratik direnişini millet bilincimizin işaret taşı haline getireceğiz. 

15 Temmuz gecesi yaşanan şanlı direnişi ve demokrasi zaferinin kutlu destanını hatırlayacak, hatırlatacak, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anmaya devam edeceğiz. 

Bu düşüncelerle, o karanlık gecede vatan, millet ve milli iradesi uğruna gözünü dahi kırpmadan şahadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

          Taner ŞEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez mh, Gazi Bulvarı, Eski Öztaş Anadolu Lisesi Binası hava limanı yolu üzeritigem karşısı 48770 Dalaman/MUĞLA - 0 252 692 52 72

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.